Nawigacja mobilna
Fan Selection Software
Operating point
Select fan type
LAUTUS 10 - Hybrydowy oczyszczacz powietrza

LAUTUS 10

Hybrydowy oczyszczacz powietrza

Urządzenia przeznaczone są do filtracji powietrza z drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów o rozmiarach do 0,1 μm oraz SMOGU.
Zapytaj o produkt

ZASTOSOWANIE

Urządzenia przeznaczone są do filtracji powietrza z drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów o rozmiarach do 0,1 μm oraz SMOGU. Obszarem zastosowania są przestrzenie zamknięte użytku publicznego, takie jak:
  • recepcje, sklepy, apteki, biura, biblioteki, restauracje, a także przestrzenie przemysłowe jak warsztaty mechaniczne.

KONSTRUKCJA

Ze względu na znacząco krótszy czas rozkładu bakterii i wirusów na obiektach wykonanych z miedzi w szczelnej komorze pomiędzy filtrami węglowym a H14 zastosowano siatki miedziane.
Urządzenie oparte jest na 3-stopniowej filtracji na którą składają się:
  • I – filtr wstępny o klasie G3*, znajdujący się za wlotem, którego zadaniem jest wyłapanie cząstek wielkości kurzu, pyłów oraz widocznych zabrudzeń z powietrza
  • II – filtr węglowy, znajdujący się za filtrem wstępnym, przed lampą UV-C, którego zadaniem jest filtracja powietrza z drobnoustrojów oraz nieprzyjemnych zapachów
  • III – Filtr w klasie H14* znajdujący się za lampą UV-C, który jest w stanie zatrzymać 99,995% cząsteczek o rozmiarze 0,1 μm takich jak wirusy
Komora wyposażona w filtr H14 oraz lampę UV-C jest komorą szczelną. Promieniowanie lampy UV-C powoduje rozpad mikroorganizmów i wirusów skutecznie zwalczając je we wnętrzu urządzenia. W panelach bocznych zastosowano konfigurowalne diody LED informujące użytkownika o działaniu lampy UV-C. Dodatkowo urządzenie posiada podświetlenie przednie, które może wskazywać jakość otaczającego powietrza odpowiadającą mu barwą. Sama lampa UV działa interwałowo w cyklach – jedna godzina naświetlania komory – jedna godzina spoczynku. Urządzenie spełnia wymagania normy PN PN-EN 62471 dotyczące bezpieczeństwa fotobiologicznego lamp. Inteligentny system sterowania pozwala na bezstopniową regulacje wydajności poprzez dowolne konfigurowanie każdego z 4 biegów. Urządzenie jest wyposażone w sygnalizację zabrudzenia filtra wstępnego, rozszczelnienia filtra dokładnego H14, awarii lampy UV-C oraz przypominania o niezbędnym serwisie. Całość zamknięto w lekkiej konstrukcji wykonanej z malowanej blachy aluminiowej, osadzonej na miękkich nogach. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pośrednictwem dotykowego panelu umieszczonego poniżej wyświetlacza LCD. Urządzenia serii Lautus zostały wyposażone w czujnik zanieczyszczenia powietrza PM1; PM2,5 sprzężony ze sterowaniem wydajnością urządzenia zapewniając optymalną filtrację. Istnieje możliwość złożonego programowania harmonogramu pracy. Opcjonalnie urządzenie może zostać wyposażone w moduł łączności zdalnej umożliwiając monitoring czy zdalną aktualizację oprogramowania.

SILNIK ELEKTRYCZNY

Wysokoefektywne silniki ze zintegrowaną technologią EC, które dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną, minimalizują koszty użytkowania.

* Skuteczność filtracji zastosowanych w urządzeniu filtrów określają standardy PN-EN ISO 16890, PN-EN 1822-1, PN-EN ISO 29463-4.

Wsparcie techniczne

Dobierz wentylator www.programdoboru.pl

m3/h
Pa

Wymiary

Typ A B
  mm mm
LAUTUS 10 400 810


Venture Industries Group